SIKÇA SORULAN SORULAR

 • -Mekanik Tesisat Nedir?
  Mekanik Tesisat inşaat işlerinde yaşam standartlarını ve konforu arttırmaya yönelik yapılan ve yapının iç sistemini oluşturan bileşenlerin bütünüdür. Makine mühendisliğinin etkinlik alanına giren mühendislik dalıdır.
 • -Hangi Alanlarda Çalışıyoruz?
  Sanayi Tesisleri - Otel İş Merkezleri ve Alışveriş Merkezleri - Konut, Villa ve Sosyal Tesisler - Altyapı Tesisleri - Okul, hastane ve ameliyathaneler
 • -Mekanik Tesisat Projesi Nedir ve Neleri Kapsamaktadır?
  Mekanik tesisat, inşaat ve yapılandırma sistemleri arasında yer alan önemli projelerdir. Binanın daha verimli bir şekilde hizmet vermesini sağlayan projedir ve binada bulunan her bir sistemin uyum içerisinde çalışmasına yardımcı olur. Mekanik tesisat projesi yapılandırılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri binanın yapı/ tesisat projelerinin teknik denetim ve kontrollük hizmetlerinin kanun ve yönetmeliklere uygun bir şekilde yapılmasıdır. Kanun ve yönetmeliklere uygun bir şekilde planlanmayan mekanik tesisat projeleri, binanın kendisine, bina sahibine ve binayı kullanacak olan kişilere maddi manevi zararlar verebilir.
 • -Mekanik Tesisat Ürünleri Nelerdir?
  Kollektör Dolapları, Kombi Bağlantı Setleri, Uzatma Çubukları, Küresel Mini Vanalar, Pislik Tutucular, Çekvalfler, Basınç Düşürücüler, Pex Boru Bağlantı Rakorları, PPRC Stop Vanalar mekanik tesisat ürünleri arasında yer almaktadır. Bu ürünler tesisat içinde yer alan sistemlerin ihtiyaçlarına göre kullanılmalıdır.
 • -Isıtma, havalandırma ve klima sistemleri (HVAC) neden önemlidir?
  HVAC sistemleri, binaların içindeki hava kalitesini, sıcaklık ve nem düzeyini kontrol etmek için kullanılır. Bu sistemler, konforlu bir ortam sağlamanın yanı sıra sağlık ve güvenlik açısından da önemlidir. İyi tasarlanmış HVAC sistemleri, iç mekanlardaki hava dolaşımını optimize ederek havadaki kirleticileri azaltabilir ve insanların verimliliğini artırabilir.